M G H U K U K

Yükleniyor

Ödenmemiş Senedi İcraya Verme Süresi Ve Zamanaşımı

Ana Sayfa Ödenmemiş Senedi İcraya Verme Süresi Ve Zamanaşımı

Ödenmemiş Senedi İcraya Verme Süresi Ve Zamanaşımı

Senet alacağının icraya verme süresi 3 yıldır, bu süre içinde alacaklı, farklı yöntemlerle alacağını tahsil etmek için icraya başvurabilir. Ancak, bu süre sona erdikten sonra yapılan başvurular sadece ilamsız icra takibi olarak gerçekleştirilebilir.

Senetlerin icraya verilme süresi dışında bir de zamanaşımı süresi bulunmaktadır. Her senedin zamanaşımı süresi farklıdır. Banka veya resmî kurumlardan alınan senetlerde zamanaşımı süresi 10 yıl olarak belirlenmiştir. Diğer senetler arasında yer alan, protestolu senet gibi belgelerde ise senet alacağı zamanaşımı süresi 3 yıl olarak belirlenmiştir.

Saygılarımızla,
Kadıköy Avukat Mete GENÇER

NOT:
Bu internet sitesindeki her türlü bilgi İstanbul Barosuna kayıtlı MG Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.

Kadıköy Avukatı

alanında avukat uzmanlığının kazanılması için avukatın alandaki davaları takip etmesi, seminerlerine katılarak, hukuksal olarak yargı içtihatları ve güncel ile ilgili yargıtay kararlarını takip etmesi gereklidir. alanındaki suç sayısı oldukça fazla olduğu için; Avukatı uzmanlık gerektiren bir alandır.

Kadıköy konusunda, Kadıköy Avukatları tarafından hazırladığmız tüm makalelere makalelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Okumuş olduğunuz bu makale yazısı genel hatlarıyla ele alnır tarzda kategorisinde Kadıköy avukatı tarafından yazılmıştır. Makale içeriği ile ilgili size özel detaylı bilgi için büromuzla ya da avukat bir meslektaşımız ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Bizlerle iletişime geçmek isterseniz; İletişim için tıklayınız.

Kadıköy avukatı tarafından bilgilendirilmek ya da konu ile alakalı sorularınız varsa AVUKAT SOR sayfamızdan bizelere sorunuzu iletebilirsiniz. de dahil tüm tüm makalere buradan ulaşabilirsiniz.