M G H U K U K

Yükleniyor

Kira Hukuku

Ana Sayfa Kira Hukuku

Kira Hukuku

Kişinin bir gayrimenkulü olsa da olmasa da Kira hukuku herkesin ihtiyacı olabileceği bir hukuk dalıdır. Kendi eviniz olmasa bile kirada oturmak zorundasınız ve bu da ev sahibinizle hukuksal sorunlar yaşayabilirsiniz demek, yine aynı şekilde işyerleri ve şirketler için de kira sözleşmeleri önemli bir hukuki destek gerektirmektedir.

Kira hukukunda kiraya veren taraf olan mülk sahiplerinin kiracıları ile olan ilişkilerinde yaşanabilecek sorunların çözümlerini düzenleyen hukuk dalıdır. Günümüz enflasyonist ortamında özellikle kiracılık ilişkilerinde sıklıkla problemler yaşanmaktadır.

Kiracı sözleşmelerinin hazırlanması, kirayı ödemeyen kiracıların tahliyesi, kira bedelinin geç ödenmesi durumunda ilgili yasal talepler gibi konularla kira alanında çalışan avukatlar ilgilenmektedir.

Günümüzde kira bedelinin tespiti davaları ve tahliye davaları Mahkemelerin iş yükünü artırmıştır. Kiracı ve mülk sahipleri, değişen ekonomik dengeler ve ihtiyaçlar nedeniyle karşı karşıya gelmektedir. Bu süreçlerde MG Hukuk olarak müvekkillerimize gerekli kira avukatlığı hizmeti vermekteyiz.

Gayrimenkul sektörü özellikle son 10 yılda büyük gelişme göstermektedir. Buna bağlı olarak Gayrimenkul, Kira ve İnşaat Hukuku ile ilgili tüm değişimleri takip etmekte ve müvekkillerimize gayrimenkul ve her tür hukuki konuda danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

 

Kira Hukukuna İlişkin Hizmetlerimiz

 

  1. Kira sözleşmelerinin hazırlanması, düzeltmelerin yapılması,
  2. Kiracılar veya mülk sahipleri adına sözleşmeye dayalı ihtarnamelerin hazırlanması,
  3. Kira bedelinin tespiti davalarının açılması, kira uyarlama davaları,
  4. Kiracının tahliyesi davalarının açılması,
  5. İhtiyaç nedeniyle tahliye davası, Borçlar Kanunu 347. Maddesi gereği uzama süresi 10 yılı dolan kira sözleşmeleri için açılacak tahliye davaları,
  6. Gayrimenkul satış ve kira sözleşmeleri,

 

Av. Mete Gençer ve ekibi MG HUKUK bürosu olarak Yeni Türk Borçlar Kanunu’na göre gayrimenkule bağlı ayıplar ve kira sözleşmeleri başta olmak üzere taraflar arasında çıkan her türlü taşınmaza ilişkin uyuşmazlığın çözümü için dava ve icra hizmetleri de sunulmaktadır.

Saygılarımızla,
Kadıköy Avukat Mete GENÇER

NOT:
Bu internet sitesindeki her türlü bilgi İstanbul Barosuna kayıtlı MG Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.

Kadıköy Kira Hukuku Avukatı

Kira Hukuku alanında avukat uzmanlığının kazanılması için avukatın Kira Hukuku alandaki davaları takip etmesi, Kira Hukuku seminerlerine katılarak, hukuksal olarak yargı içtihatları ve güncel Kira Hukuku ile ilgili yargıtay kararlarını takip etmesi gereklidir. Kira Hukuku alanındaki suç sayısı oldukça fazla olduğu için; Kira Hukuku Avukatı uzmanlık gerektiren bir alandır.

Kadıköy Kira Hukuku konusunda, Kadıköy Kira Hukuku Avukatları tarafından hazırladığmız tüm makalelere Kira Hukuku makalelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Okumuş olduğunuz bu makale yazısı genel hatlarıyla ele alnır tarzda Kira Hukuku kategorisinde Kadıköy Kira Hukuku avukatı tarafından yazılmıştır. Makale içeriği ile ilgili size özel detaylı bilgi için büromuzla ya da avukat bir meslektaşımız ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Bizlerle iletişime geçmek isterseniz; İletişim için tıklayınız.

Kadıköy Kira Hukuku avukatı tarafından bilgilendirilmek ya da konu ile alakalı sorularınız varsa AVUKAT SOR sayfamızdan bizelere sorunuzu iletebilirsiniz. Kira Hukuku de dahil tüm tüm makalere buradan ulaşabilirsiniz.