M G H U K U K

Yükleniyor

Gayrimenkul Hukuku

Ana Sayfa Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul Hukuku

Taşınmazlara (gayrimenkuller) ilişkin davalar, MG Hukuk Bürosunun çalışma alanlarından önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Yılların verdiği birikim ve her gün yenilenerek güncellenen hukuki bilgimiz ile müvekkillerimize hizmet vermekteyiz.

Taşınmazlar iktisadi anlamda kıt kaynak niteliğindedir. Yani üretemediğimiz sınırlı kaynaklardan olması nedeniyle insan nüfusunun artması ile kişilere düşecek taşınmaz alanı gittikçe azalmakta buna karşılık taşınmaz ihtiyacı artmaktadır. Bu da beraberinde taşınmaz fiyat ve değerlerinin artmasına sebebiyet vermektedir.

Taşınmazların yüksek ekonomik değeri nazara alındığında taşınmaz davalarında konusunda Uzman Taşınmaz Hukukçusunun, Taşınmaz davaları konusunda uzman avukatının rolünü daha da belirginleştirmektedir. Gayrimenkul, ihtiyaç veya yatırım için alan kişiler için önemli bir değerdir ve bu değerin korunması için doğru bir hukuki temsil ile danışmanlık gerekmektedir.

Gayrimenkul Hukuku, tapu iptal ve tescil davaları, kat karşılığı inşaat sözleşmeleri, kentsel dönüşüm ile ilgili davalar, intifa hakkı, kamulaştırma davaları, aile konutu şerhi, imar uygulamaları, kentsel dönüşüm davaları, kentsel dönüşüm toplantılarında temsil, mirastan mal kaçırma, Kira ve Hasılat Kirası Sözleşmeleri ile ilgili davalar, izaley-i şüyu (ortaklığın giderilmesi) davaları gibi birçok davayı içinde barındırmaktadır.

MG HUKUK BÜROSU olarak bu davalarda müvekkillerimizi temsil etmekteyiz.

Mirastan mal kaçırma yani muris muvazaasına dayalı tapu iptal ve tescil davaları kural olarak miras bırakan öldüğü zaman, yasal mirasçıları hakları oranında miras bırakanın mirasına ortak olmaktadır. Ancak uygulamada sıklıkla miras bırakanın bazı mirasçıları bu haktan yoksun bırakmak için bir takım hileli davranışlara başvurduğu gözükmektedir.

Miras bırakanın, mirasçılarını miras hakkından yoksun bırakmak için yaptığı hileli işlemlerin varlığının hukuken tespiti halinde, mirasçılar yasal hakları olan mirasa hak kazanmaktadır. Mirastan mal kaçırma davaları miras bırakanın ölümünden sonra her zaman açılabilmektedir. Etkili hukuki destek alarak bu davaların yürütülmesi sonucu miras payınızı alabilirsiniz.

Saygılarımızla,
Kadıköy Avukat Mete GENÇER

NOT:
Bu internet sitesindeki her türlü bilgi İstanbul Barosuna kayıtlı MG Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.

Kadıköy Gayrimenkul Hukuku Avukatı

Gayrimenkul Hukuku alanında avukat uzmanlığının kazanılması için avukatın Gayrimenkul Hukuku alandaki davaları takip etmesi, Gayrimenkul Hukuku seminerlerine katılarak, hukuksal olarak yargı içtihatları ve güncel Gayrimenkul Hukuku ile ilgili yargıtay kararlarını takip etmesi gereklidir. Gayrimenkul Hukuku alanındaki suç sayısı oldukça fazla olduğu için; Gayrimenkul Hukuku Avukatı uzmanlık gerektiren bir alandır.

Kadıköy Gayrimenkul Hukuku konusunda, Kadıköy Gayrimenkul Hukuku Avukatları tarafından hazırladığmız tüm makalelere Gayrimenkul Hukuku makalelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Okumuş olduğunuz bu makale yazısı genel hatlarıyla ele alnır tarzda Gayrimenkul Hukuku kategorisinde Kadıköy Gayrimenkul Hukuku avukatı tarafından yazılmıştır. Makale içeriği ile ilgili size özel detaylı bilgi için büromuzla ya da avukat bir meslektaşımız ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Bizlerle iletişime geçmek isterseniz; İletişim için tıklayınız.

Kadıköy Gayrimenkul Hukuku avukatı tarafından bilgilendirilmek ya da konu ile alakalı sorularınız varsa AVUKAT SOR sayfamızdan bizelere sorunuzu iletebilirsiniz. Gayrimenkul Hukuku de dahil tüm tüm makalere buradan ulaşabilirsiniz.