M G H U K U K

Yükleniyor

Bilişim Hukuku

Ana Sayfa Bilişim Hukuku

Bilişim Hukuku

Günümüzde bilim, teknoloji ve internetin gelişmesi ile sanal aleme ilişkin yasal düzenlemelere ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Bu gelişmeler neticesinde ulusal ve uluslararası hukuksal düzenlemeler yapılmaktadır.

MG HUKUK ve Danışmanlık Bürosu, müvekkillerine e-ticaret, siber güvenlik, nesnelerin interneti ve yapay zeka alanlarındaki faaliyetlerinde ve yazılım geliştirme ve mobil uygulama sözleşmeleri, know-how sözleşmeleri, lisans sözleşmeleri dahil olmak üzere her çeşit teknik bilgi gerektiren sözleşmenin fikri mülkiyet, rekabet hakları ile bütüncül bir şekilde hazırlanmasında teknoloji, telekomünikasyon ve e-ticaret hukuku alanlarındaki en güncel gelişmeleri dikkate alarak danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bunun yanı sıra MG HUKUK, bilişim suçları da dahil olmak üzere adli bilişim alanında danışmanlık ile ceza ve hukuk mahkemelerinde dava takibi yaparak müvekkillerine kapsayıcı bir hukuki hizmet vermektedir.

Günümüzde İnternet üzerinden işlenen başkasına ait banka veya kredi kartı şifresi ile alışveriş yapma, hakaret, tehdit ve taciz gibi suçlar her geçen gün giderek artmaktadır. Ayrıca kripto para ve varlıklardan doğan ihtilaflar da gündeme gelmekte, bu konuda yetersiz kamu gücü düşünüldüğünde etkili hukuki destek alınması önem arz etmektedir.

Bu sebeple özellikle bankacılık suçları, kripto varlıklara dair işlemlerden mağduriyet veya kripto hesap blokeleri, sosyal medya üzerinden kişilik haklarına saldırı, hakaret, görsel saldırılara karşı saldırıya uğrayanın haklarının korunması, saldırı yapan hakkında adli işlem yapılması konusunda bu hukuk alanı gelişmektedir.

Yine bilişim sistemlerine yönelik, kişilerin banka hesaplarına yetkisiz girme, kişilerin hesaplarını etkisiz hale getirme, sistemi bozma suçları bilişim hukukunun alanına girmektedir.

MG Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak müvekkillerimize başta e-ticaret, kripto hukuku, içerik hukuku ve bilişim suçları, internet ortamından içerik ve haber kaldırtma, haberi silme ve erişime kaldırma, erişim engelleme konularında profesyonel olarak avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Saygılarımızla,
Kadıköy Avukat Mete GENÇER

NOT:
Bu internet sitesindeki her türlü bilgi İstanbul Barosuna kayıtlı MG Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.

Kadıköy Bilişim Hukuku Avukatı

Bilişim Hukuku alanında avukat uzmanlığının kazanılması için avukatın Bilişim Hukuku alandaki davaları takip etmesi, Bilişim Hukuku seminerlerine katılarak, hukuksal olarak yargı içtihatları ve güncel Bilişim Hukuku ile ilgili yargıtay kararlarını takip etmesi gereklidir. Bilişim Hukuku alanındaki suç sayısı oldukça fazla olduğu için; Bilişim Hukuku Avukatı uzmanlık gerektiren bir alandır.

Kadıköy Bilişim Hukuku konusunda, Kadıköy Bilişim Hukuku Avukatları tarafından hazırladığmız tüm makalelere Bilişim Hukuku makalelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Okumuş olduğunuz bu makale yazısı genel hatlarıyla ele alnır tarzda Bilişim Hukuku kategorisinde Kadıköy Bilişim Hukuku avukatı tarafından yazılmıştır. Makale içeriği ile ilgili size özel detaylı bilgi için büromuzla ya da avukat bir meslektaşımız ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Bizlerle iletişime geçmek isterseniz; İletişim için tıklayınız.

Kadıköy Bilişim Hukuku avukatı tarafından bilgilendirilmek ya da konu ile alakalı sorularınız varsa AVUKAT SOR sayfamızdan bizelere sorunuzu iletebilirsiniz. Bilişim Hukuku de dahil tüm tüm makalere buradan ulaşabilirsiniz.