M G H U K U K

Yükleniyor

Kiracının boş olarak verdiği tahliye taahhüdü geçerli midir? Sonradan doldurulursa iptal edilebilir mi?

Ana Sayfa Kiracının boş olarak verdiği tahliye taahhüdü geçerli midir? Sonradan doldurulursa iptal edilebilir mi?

Kiracının boş olarak verdiği tahliye taahhüdü geçerli midir? Sonradan doldurulursa iptal edilebilir mi?

Kiracı ve kiraya veren arası uyuşmazlıkların arttığı son yıllarda gündeme gelen en önemli konulardan birisi tahliye taahhüdüdür. Yasa ve emsal içtihatlarda da vurgulandığı üzere, imzalı ve boş olarak verilen bir belgenin sorumluluğu veren kişiye aittir. Taahhütnamenin boş olarak verildiği ve tarihlerin sonradan doldurulduğunu iddia edilse bile geçerliliğini etkilemez. Taahhütnamenin sonradan doldurulduğunun yazılı belge ile ispat edilmesi gerekmektedir. Aksi halde söz konusu tahliye taahhütnamesinin kira sözleşmesinden sonra ve kiracının hür iradesiyle verildiği kabul edilmektedir. MG Hukuk bürosu olarak İstanbul ve Kadıköy bölgesi avukatı olarak kira davaları, tahliye ve kira bedelinin tespiti davaları, tahliye taahhüdüne dair davalar hakkında detaylı bilgi ve hizmet almak için hukuk büromuzla veya İstanbul Barosu avukatları ile iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,
Kadıköy Avukat Mete GENÇER

NOT:
Bu internet sitesindeki her türlü bilgi İstanbul Barosuna kayıtlı MG Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.

Kadıköy Avukatı

alanında avukat uzmanlığının kazanılması için avukatın alandaki davaları takip etmesi, seminerlerine katılarak, hukuksal olarak yargı içtihatları ve güncel ile ilgili yargıtay kararlarını takip etmesi gereklidir. alanındaki suç sayısı oldukça fazla olduğu için; Avukatı uzmanlık gerektiren bir alandır.

Kadıköy konusunda, Kadıköy Avukatları tarafından hazırladığmız tüm makalelere makalelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Okumuş olduğunuz bu makale yazısı genel hatlarıyla ele alnır tarzda kategorisinde Kadıköy avukatı tarafından yazılmıştır. Makale içeriği ile ilgili size özel detaylı bilgi için büromuzla ya da avukat bir meslektaşımız ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Bizlerle iletişime geçmek isterseniz; İletişim için tıklayınız.

Kadıköy avukatı tarafından bilgilendirilmek ya da konu ile alakalı sorularınız varsa AVUKAT SOR sayfamızdan bizelere sorunuzu iletebilirsiniz. de dahil tüm tüm makalere buradan ulaşabilirsiniz.