M G H U K U K

Yükleniyor

Uluslararası Patent Başvuru Türleri Nelerdir?

Ana Sayfa Uluslararası Patent Başvuru Türleri Nelerdir?

Uluslararası Patent Başvuru Türleri Nelerdir?

Patent başvurusu ve tesciline dair uluslararası antlaşmalarla kurulu sistemler yer almakta olup detaylarına ayrı bir makale konusu yapılacak olan başvuru türleri başlıklar halinde aşağıdaki gibidir.

Ulusal Patent Başvurusu

Her ülkenin kendi mevzuatına uygun biçimde ve her ülkede ayrı ayrı tescil başvurusu yapmak suretiyle sağlanabilmektedir. Ulusal patent başvurularında ana başvurudan sonra, her ülkede ulusal patent başvurusu yapılması ile ilgili rüçhan süresi 12 aydır.

Patent İşbirliği Anlaşmasına Dayanan Uluslararası Patent Başvurusu (PCT)

Avrupa Patent Sözleşmesi Kapsamında Patent Başvurusu (EPC)

Yukarıda temel detaylarını özetlediğimiz patent başvurusu ve tescili süreçleriyle ilgili detaylı bilgi almak için tarafımızla irtibata geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,
Kadıköy Avukat Mete GENÇER

NOT:
Bu internet sitesindeki her türlü bilgi İstanbul Barosuna kayıtlı MG Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.

Kadıköy Avukatı

alanında avukat uzmanlığının kazanılması için avukatın alandaki davaları takip etmesi, seminerlerine katılarak, hukuksal olarak yargı içtihatları ve güncel ile ilgili yargıtay kararlarını takip etmesi gereklidir. alanındaki suç sayısı oldukça fazla olduğu için; Avukatı uzmanlık gerektiren bir alandır.

Kadıköy konusunda, Kadıköy Avukatları tarafından hazırladığmız tüm makalelere makalelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Okumuş olduğunuz bu makale yazısı genel hatlarıyla ele alnır tarzda kategorisinde Kadıköy avukatı tarafından yazılmıştır. Makale içeriği ile ilgili size özel detaylı bilgi için büromuzla ya da avukat bir meslektaşımız ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Bizlerle iletişime geçmek isterseniz; İletişim için tıklayınız.

Kadıköy avukatı tarafından bilgilendirilmek ya da konu ile alakalı sorularınız varsa AVUKAT SOR sayfamızdan bizelere sorunuzu iletebilirsiniz. de dahil tüm tüm makalere buradan ulaşabilirsiniz.