M G H U K U K

Yükleniyor

Kişisel Veri İhlali Durumunda Şikayet

Ana Sayfa Kişisel Veri İhlali Durumunda Şikayet

Kişisel Veri İhlali Durumunda Şikayet

Kişilik hakları ihlal edildiğini düşünen kişiler bu hususla ilgili cezai yaptırımlar için savcılığa başvurması mümkün iken idari yönden de Kişisel Verilerin Korunması Kurulu’na başvuruda bulunması mümkündür. Bu başvuruda birtakım usul şartları belirlenmiştir. Şikayet başvurusunda bulunması gerekli hususlar ve süreler ile ilgili düzenlemeler yapılmıştır.

İlgili kişinin Kurula başvuruda bulunmadan önce, öncelikle veri sorumlusuna başvuru yapması gerekmektedir. Eğer veri sorumlusu, ilgili kişinin başvurusunu 30 gün içerisinde cevaplandırmazsa veya başvuruyu reddederse yahut yetersiz cevap verirse, ilgili kişi Kişisel Verilerin Korunması madde 14 uyarınca, Kurula şikâyette bulunabilir. İlgili kişi bu şikayeti, veri sorumlusunun cevabını öğrendiği tarihten itibaren otuz ve her hâlde başvuru tarihinden itibaren altmış gün içinde yapmalıdır.

Saygılarımızla,
Kadıköy Avukat Mete GENÇER

NOT:
Bu internet sitesindeki her türlü bilgi İstanbul Barosuna kayıtlı MG Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.

Kadıköy Avukatı

alanında avukat uzmanlığının kazanılması için avukatın alandaki davaları takip etmesi, seminerlerine katılarak, hukuksal olarak yargı içtihatları ve güncel ile ilgili yargıtay kararlarını takip etmesi gereklidir. alanındaki suç sayısı oldukça fazla olduğu için; Avukatı uzmanlık gerektiren bir alandır.

Kadıköy konusunda, Kadıköy Avukatları tarafından hazırladığmız tüm makalelere makalelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Okumuş olduğunuz bu makale yazısı genel hatlarıyla ele alnır tarzda kategorisinde Kadıköy avukatı tarafından yazılmıştır. Makale içeriği ile ilgili size özel detaylı bilgi için büromuzla ya da avukat bir meslektaşımız ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Bizlerle iletişime geçmek isterseniz; İletişim için tıklayınız.

Kadıköy avukatı tarafından bilgilendirilmek ya da konu ile alakalı sorularınız varsa AVUKAT SOR sayfamızdan bizelere sorunuzu iletebilirsiniz. de dahil tüm tüm makalere buradan ulaşabilirsiniz.