M G H U K U K

Yükleniyor

Tüketici Hakları Şikâyeti Için Nereye Başvuru Yapılmalıdır?

Ana Sayfa Tüketici Hakları Şikâyeti Için Nereye Başvuru Yapılmalıdır?

Tüketici Hakları Şikâyeti Için Nereye Başvuru Yapılmalıdır?

Tüketiciler her ne kadar yaptıkları her alışveriş esnasında haklarının tam anlamıyla farkında olmasalar da ayıplı bir ürünle karşılaştıkları zaman bu haklarını öğrenmek ve kullanmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Sürecin yasal mercilere taşınması ve etkili takip yapılması gerekmektedir. Aksi halde tüketicinin satıcıya ya da hizmet verene karşı bir yaptırımda bulunması mümkün değildir. Bir alışveriş esnasında veya sonrasında doğan bu tarz problemleri yasal yollarla çözebilmek için başvurulması gereken yerler vardır. Bunlar Tüketici Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi olabilir. Bunlardan hangisinin başvurulacak yer olduğu ise bölgenin durumuna ve alışverişin maddi yani rakamsal boyutuna göre değişmektedir.

Detaylar için tüketici hukuku davaları makalemizi inceleyebilirsiniz.

Saygılarımızla,
Kadıköy Avukat Mete GENÇER

NOT:
Bu internet sitesindeki her türlü bilgi İstanbul Barosuna kayıtlı MG Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.

Kadıköy Avukatı

alanında avukat uzmanlığının kazanılması için avukatın alandaki davaları takip etmesi, seminerlerine katılarak, hukuksal olarak yargı içtihatları ve güncel ile ilgili yargıtay kararlarını takip etmesi gereklidir. alanındaki suç sayısı oldukça fazla olduğu için; Avukatı uzmanlık gerektiren bir alandır.

Kadıköy konusunda, Kadıköy Avukatları tarafından hazırladığmız tüm makalelere makalelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Okumuş olduğunuz bu makale yazısı genel hatlarıyla ele alnır tarzda kategorisinde Kadıköy avukatı tarafından yazılmıştır. Makale içeriği ile ilgili size özel detaylı bilgi için büromuzla ya da avukat bir meslektaşımız ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Bizlerle iletişime geçmek isterseniz; İletişim için tıklayınız.

Kadıköy avukatı tarafından bilgilendirilmek ya da konu ile alakalı sorularınız varsa AVUKAT SOR sayfamızdan bizelere sorunuzu iletebilirsiniz. de dahil tüm tüm makalere buradan ulaşabilirsiniz.