M G H U K U K

Yükleniyor

Marka İtiraza Karşı Görüş Bildirme Süresi

Ana Sayfa Marka İtiraza Karşı Görüş Bildirme Süresi

Marka İtiraza Karşı Görüş Bildirme Süresi

Marka başvurusuna itiraz edilen müracaat sahibi, marka itiraza karşı görüş bildirme hakkı bulunmaktadır. Marka itirazı Sinai Mülkiyet Kanunu çerçevesinde müracaat sahibine veya vekili olan kişiye tebliğ edilir. Müracaatına itiraz gelen müracaat sahibi Marka ve Patent Vekili ile gelen marka itiraza karşı görüşlerini yani savunmalarını beyan eder. Karşı görüş beyan etme ile ilişkili, herhangi bir süre kısıtlaması yer almamasına karşın yapılan itirazın incelenme döneminde karşı görüşün de incelemeye alınabilmesi açısından 1 aylık sürede karşı görüşün beyan edilmesi talep edilmektedir.

MG Hukuk bürosu olarak marka ve patent vekilliği hizmetlerimiz kapsamında bu konuda sizlere yardımcı olabiliriz.

Saygılarımızla,
Kadıköy Avukat Mete GENÇER

NOT:
Bu internet sitesindeki her türlü bilgi İstanbul Barosuna kayıtlı MG Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.

Kadıköy Avukatı

alanında avukat uzmanlığının kazanılması için avukatın alandaki davaları takip etmesi, seminerlerine katılarak, hukuksal olarak yargı içtihatları ve güncel ile ilgili yargıtay kararlarını takip etmesi gereklidir. alanındaki suç sayısı oldukça fazla olduğu için; Avukatı uzmanlık gerektiren bir alandır.

Kadıköy konusunda, Kadıköy Avukatları tarafından hazırladığmız tüm makalelere makalelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Okumuş olduğunuz bu makale yazısı genel hatlarıyla ele alnır tarzda kategorisinde Kadıköy avukatı tarafından yazılmıştır. Makale içeriği ile ilgili size özel detaylı bilgi için büromuzla ya da avukat bir meslektaşımız ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Bizlerle iletişime geçmek isterseniz; İletişim için tıklayınız.

Kadıköy avukatı tarafından bilgilendirilmek ya da konu ile alakalı sorularınız varsa AVUKAT SOR sayfamızdan bizelere sorunuzu iletebilirsiniz. de dahil tüm tüm makalere buradan ulaşabilirsiniz.