M G H U K U K

Yükleniyor

Kira Uyarlama Davasına Dair Emsal Kararlar ne şekildedir?

Ana Sayfa Kira Uyarlama Davasına Dair Emsal Kararlar ne şekildedir?

Kira Uyarlama Davasına Dair Emsal Kararlar ne şekildedir?

Son günlerde kira uyarlama davasına dair gündeme gelen kısa süreli kira sözleşmesinde de ev sahibinin uyarlama davası açabileceğine ilişkin önemli bir istinaf kararı bulunmaktadır. Kadıköy kira hukuku avukatlarının incelemesi ve uyarılarına göre sadece bu karara güvenerek uyarlama davası açacak olanlara dikkatli olmalarını tavsiye etmekteyiz. Hukukumuzda en üst seviye içtihat makamı Yargıtay olup ne yazık ki İstinaf (Bölge Adliye Mahkemesi) kararları arasında bir birlik bulunmamaktadır. Yargıtay ve bu yöndeki birçok BAM kararında, kısa süreli sözleşmeye dayalı olarak uyarlama talep edilemeyeceği belirtilmektedir. Bu nedenle kira uyarlama davasına dair malik lehine istisna bir karar verilmiştir. Her somut olay ve dava ayrı değerlendirilerek dava açmakta fayda vardır.

Detaylı bilgi ve emsal kararlar için makalemizi inceleyebilirsiniz.

Saygılarımızla,
Kadıköy Avukat Mete GENÇER

NOT:
Bu internet sitesindeki her türlü bilgi İstanbul Barosuna kayıtlı MG Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.

Kadıköy Avukatı

alanında avukat uzmanlığının kazanılması için avukatın alandaki davaları takip etmesi, seminerlerine katılarak, hukuksal olarak yargı içtihatları ve güncel ile ilgili yargıtay kararlarını takip etmesi gereklidir. alanındaki suç sayısı oldukça fazla olduğu için; Avukatı uzmanlık gerektiren bir alandır.

Kadıköy konusunda, Kadıköy Avukatları tarafından hazırladığmız tüm makalelere makalelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Okumuş olduğunuz bu makale yazısı genel hatlarıyla ele alnır tarzda kategorisinde Kadıköy avukatı tarafından yazılmıştır. Makale içeriği ile ilgili size özel detaylı bilgi için büromuzla ya da avukat bir meslektaşımız ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Bizlerle iletişime geçmek isterseniz; İletişim için tıklayınız.

Kadıköy avukatı tarafından bilgilendirilmek ya da konu ile alakalı sorularınız varsa AVUKAT SOR sayfamızdan bizelere sorunuzu iletebilirsiniz. de dahil tüm tüm makalere buradan ulaşabilirsiniz.