M G H U K U K

Yükleniyor

Tasarrufun İptali ile Muris Muvazaası Davası Aynı Dava mıdır?

Ana Sayfa Tasarrufun İptali ile Muris Muvazaası Davası Aynı Dava mıdır?

Tasarrufun İptali ile Muris Muvazaası Davası Aynı Dava mıdır?

Tasarrufun iptali davası İcra İflas Kanunu’nun  (İİK) 277 ila 284. Maddeleri arasında düzenlenen ve alacaklısından mal kaçıran borçluya karşı açılan davalardır. Bu konu ayrıca mevzuatımızda 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsili Usulü Hakkındaki Kanun’un 24 ila 31. maddelerinde de düzenlenmiştir. Bu konu muris muvazaası davası ile karıştırılabilmekte olsa da tamamen birbirinden farklı davalar olup tasarrufun iptali davası öncesinde bir icra takibi yani alacaklı ve borçlu mevcuttur. Muris muvazaası ise miras hukukunu ilgilendiren ve mirasçılar arasında görülen bir davadır.

Saygılarımızla,
Kadıköy Avukat Mete GENÇER

NOT:
Bu internet sitesindeki her türlü bilgi İstanbul Barosuna kayıtlı MG Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.

Kadıköy Avukatı

alanında avukat uzmanlığının kazanılması için avukatın alandaki davaları takip etmesi, seminerlerine katılarak, hukuksal olarak yargı içtihatları ve güncel ile ilgili yargıtay kararlarını takip etmesi gereklidir. alanındaki suç sayısı oldukça fazla olduğu için; Avukatı uzmanlık gerektiren bir alandır.

Kadıköy konusunda, Kadıköy Avukatları tarafından hazırladığmız tüm makalelere makalelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Okumuş olduğunuz bu makale yazısı genel hatlarıyla ele alnır tarzda kategorisinde Kadıköy avukatı tarafından yazılmıştır. Makale içeriği ile ilgili size özel detaylı bilgi için büromuzla ya da avukat bir meslektaşımız ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Bizlerle iletişime geçmek isterseniz; İletişim için tıklayınız.

Kadıköy avukatı tarafından bilgilendirilmek ya da konu ile alakalı sorularınız varsa AVUKAT SOR sayfamızdan bizelere sorunuzu iletebilirsiniz. de dahil tüm tüm makalere buradan ulaşabilirsiniz.